سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: جا به جا شدن جای شکل ها در کتاب  (دفعات بازدید: 2660 بار)

آفلاین حمید رزاقیان

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 19
    • ديدن مشخصات
جا به جا شدن جای شکل ها در کتاب
« : دسامبر 10, 2012, 09:26:04 pm »
سلام خدمت تمامی دوستان
بنده چندی پیش یک کتاب ریاضی کتاب شامل 6 فصل است را با زی پرشین نوشته ام. هر فصلی را جداگانه می نوشتم و اجرا می کردم و جای شکل ها همانجایی بودند که قرار می دادم. فصل بعد رو که می خواستم بنویسم برای اینکه سرعت اجرا شدن کاهش پیدا نکنه فصل های دیگر رو غیرفعال می کردم و فقط فصل جدید رو اجرا می کردم و همه چی خوب پیش میرفت. مشکل وقتی ظاهر شد که هر شش فصل کتاب رو با همدیگه اجرا کردم. تا فصل 3 همه چی خوب بود ولی در فصل 4 یک جدول که مثلا سه چهارم صفحه را گرفته بود حالا کشیده تر شده و کل صفحه رو گرفته و بدین ترتیب جای شکل ها و متون جابجا شده. دردسر اینه که برای اکثر شکل ها از دستور wrapfig اصتفاده کردم و شکل ها لابلای متن قرار میگیرند. یعنی اگر جای شکل ها عوض بشه ممکن است بعضی از شکل ها از کادر متن خارج بشه و داخل حاشیه بشه. در فصل 5 هم همین مشکل پیش اومده. در فصل 5 یک آکولاد دو حالته تعریف کردم ولی نمیدونم که چرا وقتی کل کتاب با همدیگه اجرا میشه سطر اول آکولاد یک خط میاد پایین تر و باعث کشیده تر شدن آکولاد میشه. در زیر چند نمونه از مشکل ایجاد شده رو آوردم و همچنین از بسته هایی که در سرآغاز متن از آن استفاده کردم رو نیز در فایل پیوست آوردم شاید مشکلم به خاطر ناسازگاری بین بسته ها باشه. اگه کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم.

آفلاین aris852963

• Sr. Member
  • -دریافت شده: 70
  • ارسال: 251
    • ديدن مشخصات
پاسخ : جا به جا شدن جای شکل ها در کتاب
« پاسخ #1 : دسامبر 10, 2012, 09:54:18 pm »
سلام
اون آکلاد ها رو اگر با محیط cases زدی منم این مشکل رو دیدم که دیگه از این محیط استفاده نمی کنم. از محیط array داخل محیط ریاضی استفاده کن
\[
\left\{\begin{array}{l}
x=2...\\
x=-2...
\end{array}\right.
\]
در مورد بقیه موارد من نظری ندارم. حتما دوستان دیگه کمک خواهند کرد.

آفلاین حمید رزاقیان

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : دسامبر 11, 2012, 08:58:28 am »
ممنون از پاسخت. ولی من هم آکولادها را با محیط array زده ام. آخه مسئله اینه که وقتی یک فصل تنها را اجرا می کنم همه چی درسته ولی وقتی که بقیه فصل ها بهش الصاق میشه همون آکولاده خراب میشه

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #3 : دسامبر 11, 2012, 11:08:51 am »
سلام خدمت تمامی دوستان
بنده چندی پیش یک کتاب ریاضی کتاب شامل 6 فصل است را با زی پرشین نوشته ام. هر فصلی را جداگانه می نوشتم و اجرا می کردم و جای شکل ها همانجایی بودند که قرار می دادم. فصل بعد رو که می خواستم بنویسم برای اینکه سرعت اجرا شدن کاهش پیدا نکنه فصل های دیگر رو غیرفعال می کردم و فقط فصل جدید رو اجرا می کردم و همه چی خوب پیش میرفت. مشکل وقتی ظاهر شد که هر شش فصل کتاب رو با همدیگه اجرا کردم. تا فصل 3 همه چی خوب بود ولی در فصل 4 یک جدول که مثلا سه چهارم صفحه را گرفته بود حالا کشیده تر شده و کل صفحه رو گرفته و بدین ترتیب جای شکل ها و متون جابجا شده. دردسر اینه که برای اکثر شکل ها از دستور wrapfig اصتفاده کردم و شکل ها لابلای متن قرار میگیرند. یعنی اگر جای شکل ها عوض بشه ممکن است بعضی از شکل ها از کادر متن خارج بشه و داخل حاشیه بشه. در فصل 5 هم همین مشکل پیش اومده. در فصل 5 یک آکولاد دو حالته تعریف کردم ولی نمیدونم که چرا وقتی کل کتاب با همدیگه اجرا میشه سطر اول آکولاد یک خط میاد پایین تر و باعث کشیده تر شدن آکولاد میشه. در زیر چند نمونه از مشکل ایجاد شده رو آوردم و همچنین از بسته هایی که در سرآغاز متن از آن استفاده کردم رو نیز در فایل پیوست آوردم شاید مشکلم به خاطر ناسازگاری بین بسته ها باشه. اگه کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم.
این تاپیک و پست من رو ببینین.
یه سوال: آیا فراخوانی این همه بسته لازمه؟ زی‌پرشین از بعضی از این بسته‌ها پشتیبانی نمی‌کنه. ممکنه فراخوانی کلی اون‌ها مشکل ایجاد کنه.

آفلاین ali_da

• Full Member
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 104
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : دسامبر 11, 2012, 11:40:49 am »
راه حل خودم در مورد این مشکل را اشتباهی در پستی که آقای دامن افشان لینک داده نوشتم

آفلاین حمید رزاقیان

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : دسامبر 11, 2012, 03:51:58 pm »
آقای دامن افشان ممکنه که بگین زیپرشین کدوم بسته ها رو پشتیبانی نمیکنه؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : دسامبر 11, 2012, 04:14:42 pm »
آقای دامن افشان ممکنه که بگین زیپرشین کدوم بسته ها رو پشتیبانی نمیکنه؟
در راهنمای  بیدی‌ اومده.
نقل قول
2 Support For Various Packages and Classes
The bidi package supports amsmath, amsthm, array, arydshln, breqn, caption, color,
colortbl, crop, cutwin, dblfnote draftwatermark, empheq, fancyhdr, fix2col, float,
flowfram, framed, graphicx, hvfloat, hyperref, lettrine, listings, minitoc, multicol, multienum,
pdfpages, pstricks, quotchap, picinpar, ragged2e, sidecap, stabular, subfig,
subfigure, supertabular, xtab, tabls, tabulary, PGF & TIKZ, tocbibind, tocloft, tocstyle,
wrapfig, xcolor, xltxtra packages, amsart, amsbook, artikel1, artikel2, artikel3,
extarticle, flashcards, standrad article, boek, boek3, standard book, bookest, extbook,
16
extletter, scrlettr,standard letter, memoir, extreport, rapport1, rapport3, refrep, standard
report, scartcl, scrbook, scrreprt classes and any other packages and classes that
relies on these packages and classes. This means, you can use all these packages
and classes in addition to other packages and classes that rely on these packages
and classes and use their functionality fully for your bidirectional documents.
We now give some details that you should know about the supported packages
or classes.
بزنین:
texdoc bidi

درج نادرست صفحات حرفی در کتاب‌نامه

نویسنده علیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 8
مشاهده: 4076
آخرين ارسال دسامبر 31, 2009, 02:09:36 pm
توسط علی
طول سطرها و تعداد سطرهای استاندارد کتاب دانشگاهی

نویسنده پویاانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 7
مشاهده: 10729
آخرين ارسال ژانویه 18, 2014, 10:36:33 am
توسط ابوالفضل دیانت
درج شماره خط در کنار خطوط کتاب

نویسنده مهدی شریعتانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3508
آخرين ارسال ژانویه 20, 2010, 09:36:04 am
توسط محمود امین‌طوسی
اندازه کتاب در قطع وزیری؟

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن طراحی صفحه

پاسخ ها: 9
مشاهده: 61246
آخرين ارسال اكتبر 05, 2012, 11:46:04 am
توسط vafa
خبر جدید: کتاب راهنمای جامع LaTeX به زبان پارسی منتشر شد.

نویسنده abtahiانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 17
مشاهده: 13953
آخرين ارسال مه 04, 2013, 02:00:36 pm
توسط mohsenniknam
نحوه درج حاشیه برای یک کتاب

نویسنده ali.kalamyانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3689
آخرين ارسال ژوئن 09, 2010, 04:58:25 pm
توسط vafa
تغییر شماره صفحات از فارسی به انگلیسی در کتاب نامه (در فارسی تک)

نویسنده سید مهدی موسویانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 13
مشاهده: 9073
آخرين ارسال اوت 14, 2010, 05:33:25 pm
توسط سید مهدی موسوی
کتاب PSTricks

نویسنده vafaانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1639
آخرين ارسال اكتبر 01, 2010, 03:07:22 pm
توسط vafa